Szukaj
Close this search box.

Gabinet leczenia pijawkami

    Nasz gabinet leczenia pijawkami powstał w 2006 roku i był pierwszym profesjonalnym gabinetem hirudoterapii. Od samego początku duży nacisk kładliśmy na jakość i zabiegów oraz bezpieczeństwo naszych pacjentów.  W naszym gabinecie stosujemy najlepsze opatrunki na rynku. Mamy ponad 18 lat praktyki jednak ciągle kształcimy i rozwijamy swoje umiejętności. W naszej bibliotece posiadamy ponad 100 książek i 2000 publikacji naukowych. Od 2021 roku dysponujemy w gabinecie USG.  Jako nieliczni przestrzegamy wszystkich zasad aseptyki i antyseptyki, rany są dezynfekowane, a zakładane opatrunki jałowe. Od 2005 roku sprzedajemy pijawki, a od 2008 roku prowadzimy kursy hirudoterapii.

Kwalifikacja na zabieg

    Aby zapisać się na zabieg należy posiadać morfologie nie starszą niż rok. Nie wymagamy badania na krzepliwość. Mogą być też przydatne inne badania w zależności od problemów (USG stawu kolanowego, RTG kręgosłupa itp). Jeśli po ostatnim badaniu krwi była poważna choroba (COVID-19, ciężka grypa, operacja) badanie trzeba powtórzyć.  Konsultacja kwalifikująca do zabiegu jest bezpłatna (brak zabiegu = nic nie płacisz) i od razu po niej może odbyć się zabieg jednak w przypadku wątpliwości co do obecności przeciwskazań zamiast niego mogą być zalecone dodatkowe badania. Jeśli bierzesz leki na rozrzedzenie krwi zgłoś to podczas zapisywania na zabieg.

Przed zabiegiem

Do zabiegu nie trzeba być naczczo (chyba że hirudoterapeuta o to poprosi). Leki wolno odstawić tylko po konsultacji z lekarzem lub hirudoterapeutą – w przypadku samowolnego odstawienia leków zabieg może być niemożliwy do przeprowadzenia. Aby pijawki chciały się przyssać nie wolno używać mydła/żelu pod prysznic o intensywnym zapachu. Prosimy też nie używać balsamów, perfum i dezodorantów w okolicach planowanego zabiegu. Ze względu na opatrunek najlepiej założyć luźne ubranie. Niestety, może się tak zdarzyć, że bluzka lub spodnie ulegną zakrwawieniu. Ze względu na działanie pijawek i czas zabiegu, zawsze należy wcześniej skorzystać z ubikacji. Zabiegi wykonujemy tylko po wcześniejszym umówieniu w naszym gabinecie leczenia pijawkami.

Zabieg

Zabieg nie jest bolesny lecz może być nieprzyjemny (jak zastrzyk). Trwa w zależności od miejsca, pacjenta i choroby od 20-30 minut do 2 godzin. Podczas pierwszej wizyty nie stawiamy zazwyczaj więcej niż 4 pijawki, na kolejnych jeśli jest taka potrzeba, ich ilość może się zwiększyć. Zabieg jest przeprowadzany na siedząco lub leżąco, w zależności od wybranego miejsca.

Po zabiegu

Po zabiegu zakładany jest opatrunek który ma za zadanie wchłaniać lecącą przez 6-24h krew. Należy go zmieniać co 12h (najlepiej rano i wieczorem). Ze względu na obecne krwawienie z ran zalecamy powrót do domu i odpoczynek. Opatrunki na zamianę można kupić u nas podczas pierwszej wizyty. Jak ze wszystkimi ranami, niewskazane jest ich moczenie –  nie zalecamy korzystania z wanny i basenów przez 7 dni.  Najlepiej przez ten czas profilaktycznie zaklejać je plasterkami z opatrunkiem. Do dezynfekowania ran podczas zmiany opatrunku nie zaleca się spirytusu ani wody utlenionej. Polecamy Octenidyne lub Microdacyn (oba do kupienia w aptece). W przypadku niepokojących objawów prosimy o kontakt. 

Koszty

Konsultacja przed zabiegiem jest zawsze bezpłatna. Jeśli nie ma zabiegu to nic się nie płaci. Jeśli pijawki są postawione to wtedy:

100zł zabieg + 20zł od każdej przystawionej pijawki
Maseczka: +200zł

Zabieg 4 pijawkami to 100 + 4 x 20zł czyli 180zł

Zabieg 4 pijawkami + maseczka to 180 + 200zł czyli 380zł

W powyższe koszty są wliczone wszystkie opatrunki potrzebne do przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu oraz opieka hirudoterapeuty.

Zapisy

Aby skontaktować się z gabinetem leczenia pijawkami i zapisać się na zabieg prosimy o telefon – 22-877-33-77, wewnętrzny 01

Powiadom Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Zostaw swój adres e-mail poniżej.

No fields found, please go to settings & save/reset fields

Szanowni Państwo,

W dniach 1-5 maja firma ABROS jest nieczynna. Nie ma możliwości odbiorów osobistych ani wysyłek. Wszystkie zamówienia złożone po 25 kwietnia będą realizowane dopiero 8-9 maja.